16 Jan

sosw

Prokuratura prowadzi śledztwo. Chodzi o minimum 600 tys. zł

Prokuratura rejonowa w Radomsku prowadzi śledztwo w sprawie nieuprawnionego uzyskiwania z budżetu państwa subwencji na uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radomsku. Sprawa dotyczy działań poprzedniego dyrektora placówki oraz starostwa, któremu SOSW podlega. Powiat będzie musiał zwrócić te pieniądze. Starostwo co najmniej od lipca wiedziało o nieprawidłowościach, ale nie podjęło żadnych działań, spychając je na nową dyrekcję Ośrodka. O sprawie poinformowała prokuraturę nowa dyrektor SOSW, która wiosną wygrała konkurs, a w maju objęła stanowisko.
Sprawa zaczęła się, gdy w 2015 roku w SOSW uruchomiono drugi kierunek nauki w ramach szkoły przysposabiającej do pracy. To specyficzny rodzaj placówki edukacyjnej dla uczniów niepełnosprawnych. Ale prawo na to nie pozwala. W 2017 roku okazało się, że do tej szkoły uczęszczają osoby, które już raz ją ukończyły. Nieświadome państwo płaciło powiatowi za takich uczniów, nawet 51 tys. zł na osobę.

 

Cały tekst w najnowszym wydaniu Gazety Radomszczańskiej. Od czwartku w punktach sprzedaży, e-wydanie na radomszczanska.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież