Ciach pyta PiS: zapłaciliście za zajęcie pasa drogowego w kampanii?

Dział: Tylko u nas
01/07/2020 - 07:26

Kampania wyborcza to konferencje i spotkania z wyboracmi, także na ulicach. W Radomsku politycy bardzo chętnie odwiedzają Targowicę. Można tam spotkać nie tylko radomszczan, ale i mieszkańców powiatu. 

 kampania targowica

(PiS Facebook)

Poszło o namiot. I o to, że członkowie i działacze radomszczańsckiego Prawa i Sprawiedliwości rozstawili go na ulicy Targowej w niedzielę 21 czerwca. Wraz z poseł Anną Milczanowską zachęcali do głosowania na Andrzeja Dudę, rozdawali ulotki i materiały wyborcze. 

Jak zauważył na ostatniej sesji Rady Powiatu radny SLD Arkadiusz Ciach, namiot stał na chodniku i doszło do tzw. zajęcia pasa drogowego. A za to zarządca drogi pobiera stosowne opłaty, według ustalonego cennika. Radny chciał wiedzieć, czy radomszczański PiS za zajęcie zapłacił. 

Nie otrzymał odpowiedzi od razu, ma ją dostać w ciągu dwóch tygodni. - Jakie środki prawne zarząd powiatu zamierza podjąć wobec osób, które ustawiły stoisko, jeśli nie zgłosiły w Starostwie Powiatowym zajęcia pasa drogowego? - chce wiedzieć Ciach.

Jak mówi Gazecie starosta Beata Pokora, sprawa została przekazana do Wydziału Zarządzania Drogami. Jest rozpatrywana. Jeśli doszło do zajęcia pasa opłata za taki namiot może wynieść ok. 300 zł. Na razie żadnej decyzji nie podjęto.

Pytamy poseł Annę Milczanowską, która przyznaje, że stoisko do zarządcy drogi zgłaszane nie było, ale od lat zwyczajowo takie wydarzenia są ustalane z Towarzystwem Budownictwa Społecznego, które zarządza Targowicą. - I jeszcze nikt nigdy nie płacił - słyszymy od poseł. - Jeśli jednak trzeba będzie, to oczywiście pokryjemy fakturę wystawioną na komitet wyborczy. Nigdy przez takimi zobowiązaniami nie uciekaliśmy, mamy umowę z TBS na baner na Targowicy i na budynku przy Piastowskiej. No cóż, nie jestem skarżypytą, nie powiem, jakie jeszcze komitety były przy Targowicy, mówi się tylko o nas - dodaje na koniec.

Tego samego dnia i praktycznie w tym samym czasie plakaty i ulotki rozdawali członkowie i sympatycy radomszczańskiej Platformy Obywatelskiej. Oni namiotu nie mieli.

Starosta Pokora mówi, że o takich sytuacjach telefonicznie informują także mieszkańcy. Jeden z ostatnich telefonów dotyczył plakatu Andrzeja Dudy ustawionego przy ul. Jagiellońskiej. Czy znajduje się on w pasie drogowym sprawdzą pracownicy Wydziału Zarządzania Drogami, bo Jagiellońska to droga powiatowa.