Czy dzisiaj o 18 w proteście w Radomsku zgasną latarnie? Radni zapytają prezydenta

Dział: Aktualności
01/12/2020 - 09:58
Wiele samorządów w całej Polsce wyłączy dzisiaj o godz. 18 miejskie oświetlenie uliczne. Ciemności zapadną w miastach i wsiach. Od tych największych po najmniejsze. W ramach akcji zorganizowanej przez stowarzyszenie „Samorządy dla Polski”, do którego należą samorządowcy z całej Polski.

Akcja gaszenia ulicznych latarni jest formą protestu przeciwko osłabianiu pozycji samorządów oraz wyrazem niepokoju w związku z negocjacjami polskiego rządu w sprawie środków unijnych.

[CZYTAJ] Będzie pomoc miasta dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli w pandemii

Stowarzyszenie ogłosiło akcję, bo „Nie zgadzamy się na pozbawianie mieszkańców pieniędzy na potrzeby ich lokalnych społeczności. Dlatego w największych polskich miastach oraz najmniejszych wsiach symbolicznie, na 1 godzinę zgasną latarnie.”

ciemność

Na razie nie wiadomo czy do akcji przyłączy się Radomsko. Łukasz Więcek, radny miejski z Platformy Obywatelskiej, powiedział Gazecie:

- Nie mam informacji czy Radomsko do tego protestu się przyłączy. Prawdopodobnie przy dyskusji na temat projektu uchwały, nad którym dzisiaj będziemy debatować dotyczącej weta wobec budżetu unijnego, zapytam o to prezydenta. Sam jestem ciekaw. Takie decyzje są w gestii organu wykonawczego - dodaje radny.