Nie wiesz jak spędzić weekend? Sprawdź atrakcje turystyczne regionu

Dział: Tylko u nas
02/07/2020 - 10:20

Zaczął się lipiec, a wraz z nim ciepłe weekendy. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych atrakcji turystycznych w pobliżu Radomska.

oki atrakcje

Nad wodą:

 • Wawrzkowizna - znajdziecie tutaj piaszczystą plażę, kąpielisko i zjeżdżalnię wodną. Dodatkowo na miejscu jest wypożyczlnia sprzętu wodnego, która oferuje rowery wodne, kajaki i łodzie.
 • Przedbórz - zalew i kąpielisko oferują mnóstwo możliwości. Znajdziecie tutaj zjeżdżalnię wodną, piaszczystą plażę, pole do minigolfa, ścianki wspinaczkowe i wiele innych. W sezonie letnim turystów pilnuje ratownik, dbając o ich bezpieczeństwo.
 • Zakrzówek Szlachecki - tutaj znajdziecie piaszczystą plażę i zbiornik wodny, w którym można się kąpać. Na miejscu są też wypożyczalnię sprzętu wodnego, w tym rowerów wodnych oraz kajaków.
 • Aquapark Solpark - park wodny w Kleszczowie oferuje mnóstwo zjeżdżalni i atrakcji wodnych. Oprócz krytych basenów można skorzystać także z tych na świeżym powietrzu.
 • Zalew Tasarki - ta atrakcja znajduje się trochę dalej, bo w Mstowie w powiecie częstochowskim. Turyści mogą tu spędzić ciepły dzień na plaży, a dzieci skorzystać z placu zabaw i boiska.
 • Sulejów - ten sztuczny zbiornik wodny każdego lata cieszy się dużą popularnością. To idealnie rozwiązanie na wycieczkę na cały dzień. Turyści preferujący aktywny wypoczynek mogą skorzystać z boiska do piłki plażowej i wypożyczalni sprzętu wodnego.

W góry:

 • Góra Chełmo - znajdująca się blisko Przedborza góra jest idealnym rozwiązaniem dla miłośników wspinaczki i spacerów. Jest porośnięta gęstym, ciemnym lasem. Na miejscu znajduje się także strzelnica. Jednak trzeba uważać na strome spadki terenu. Funkcjonują tutaj kamieniołomy, które mogą być jednocześnie atrakcją turystyczną i zagrożeniem.
 • Góry Suche i Mokre - warto wejść na szczyt Fajna Ryba. Trzeba jednak uważać, ponieważ jeden ze szlaków miejscami jest stromy. Z gór rozciąga się także piękna panorama na najbliższą okolicę. Po wycieczce warto udać się do Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo", gdzie szkolą się sportowcy z całego świata.
 • Góra Kamieńsk - może i ta góra nie jest tak urokliwa jak wcześniej wymienione, jednak na miejscu jest mnóstwo atrakcji turystycznych. Nie tylko można skorzystać z toru saneczkowego i parku rozrywki, ale także gokartów i szlaków rowerowych.
 • Murawy Dobromierskie - może nie są to najwyższe wzniesienia, jednak jedne z lepszym widokiem. Spacerując wśród rozległych łąk można poczuć się jak na stepach, pampie czy prerii.

Rowerami:

 • Powiatowy szlak rowerowy - Góra Kamieńsk - szlak ma długość 56,4 km. Można go przejechać na dwa sposoby: krótszy i dłuższy. Na samej Górze Kamieńsk można skorzystać z ekstremalnych szlaków do downhillu - ostrzegamy jednak, że nie jest to sport dla amatorów.
 • Rodzinna Trasa Rowerowa - to idealne rozwiązanie na aktywne spędzenie czasu z całą rodziną. Przebiega głównie leśnymi szlakami, dlatego jest bezpieczna dla dzieci. Biegnie w okolicach Radomska i Grzebienia. Ma 16 km, a profesjonalne oznakowanie nie pozwala się zgubić.
 • Szlak Rowerowy do Ojrzenia - trasa przebiega na dwa sposoby. Można jechać przez Suchą Wieś i las lub przez Grzebień i nową drogę tuż do Ojrzenia. Na miejscu znajduje się smażalnia, gdzie można zjeść smaczną rybę i skorzystać z atrakcji: piłkarzyków, trampolin, cymbergaja.
 • Wawrzkowizna - na miejscu znajduje się wypożyczalnia rowerów i gokartów, dlatego nie trzeba wieźć ze sobą sprzętu. Malownicza okolica umili czas i pozwoli na aktywne spędzenie wypoczynku, który śmiało można połączyć z plażowaniem.

Konno:

 • Malutkie Resort - znajduje się tutaj ośrodek jeździecki. Umożliwa on naukę jazdy czy doskonalenie technik dla zaawansowanych. Ponadto można wybrać się na njadłuższy szlak konny w Polsce "Hubala".
 • Wawrzkowizna - na miejscu można skorzystać z nauki jazdy konnej czy przejażdżek po okolicy. A dla miłośników koni bojących się wsiąść na zwierzaka, resort oferuje przejażdżkę bryczką.
 • Łodzki Szlak Konny - jest to najdłuższy szlak konny w Europie. W naszym powiecie znajdują się 4 odcinki szlaku (18-21), z których śmiało można korzystać.

Pieszo:

 • Szlak Przedborskiego Parku Krajobrazowego - ma 37,5 km. Zaczyna się na Majowej Górze i biegnie przez największe atrakcje turystyczne regionu, np. "Murawy Dobromierskie". Żeby przejść całą ścieżkę, trzeba przeznaczyć na to 2 dni.
 • Szlak królewskich łowów Kazimierza Wielkiego - ma 44 km. Nazwa pochodzi od polowania, które skończyło się dla króla śmiercią. Szlak zaczyna się w Górach Mokrych i biegnie między innymi przez Górę Kozłową i Kajetanów.
 • Szlak Partyzancki - ma aż 201 km. Zaczyna się w Radomsku, a końcy w powiecie opoczyńskim. Nie trzeba jednak go przechodzić całego. Jest poświęcony miejscom walk oddziałów partyzanckich II Wojnu Światowej, więc jest idealny dla miłośników historii.
 • Ścieżka edukacyjno-ekologiczna na terenie Nadleśnictwa Gidle - szlak przebiega przez miejsca chronionych bądź zagrożonych wyginięciem gatunków roślin i zwierząt. To idealnie miejsce do zapoznania się z rzadką przyrodą.

Większość opisywanych szlaków (ich opis i przebieg na mapie) znajdziecie na stronie internetowej ERA Travel.

Źródła: nocowanie.pl, wawrzkowizna.pl, eratravel.pl.