„Niechlujny i wybrakowany" - tak niektórzy radni ocenili raport o stanie miasta

Dział: Aktualności
30/06/2020 - 10:56

Opinie części radnych o raporcie o stanie miasta nie były pochlebne.

P1490493

Radny Andrzej Kucharski (PiS) pytał, dlaczego zabrakło w raporcie kwesti związanych z zalewaniem miasta oraz zadłużaniem miasta.

- Musimy sobie zdawać sprawę, że się zadłużamy. Być może inne samorządy tak robią, ale trzeba pamiętać, że będziemy musieli to spłacać - mówił radny.

Kucharski wspominał także, że w raporcie nie doceniono pozytywnego demograficznego skutku 500+. - Rządowe programy wspierają społeczeństwo, nawet jeśli to niektórym z państwa się to nie podoba - poparła go radna Wioletta Pal. Raport, jej zdaniem, napisany jest niechlujnie. Zawiera błędy językowe, stylistyczne i merytoryczne.

- Pytam, co to są szkoły zwykłe, jak zostało napisane w raporcie? A co to są szkoły niezwykłe? - pytała Pal. Zachęcała prezydenta do przeczytania raportu.

Radny Łukasz Więcek zdiagnozował, że wniosek płynący z raportu dotyczący demografii nie jest pozytywny. - To jest wręcz przerażające. Mamy o wiele więcej zgonów, niż urodzeń. To oznacza, że za kilka lat będzie nas mniej o kilkanaście tysięcy - mówił radny.