PSZOK: Remontujesz? Odpady możesz znów wywieźć na Jadwinówkę

Dział: Aktualności
04/12/2020 - 07:59
Z powodu pandemii koronawirusa zamknięty był Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na Jadwinówce. Przypominamy, że PSZOK to miejsce, gdzie mieszkańcy mogą wywieźć wszystkie te odpady, których nie wolno wrzucać do pojemników przy domach i blokach.

A zamknięcie punktu oznaczało, że w razie domowego remontu nie bardzo wiadomo było co zrobić np. z odpadami budowlanymi, bo tych absolutnie ze zwykłymi śmieciami mieszać nie wolno. I pracownicy PGK, którzy po odpady przyjeżdżają, mieliby prawo odmówić ich zabrania. W efekcie w mieście przy koszach na śmieci przy przystankach i chodnikach zaczęły się pojawiać pojemniki i reklamówki z takimi odpadami. Zwrócił na to uwagę naczelnik wydziału bezpieczeństwa Jacek Paul. Od dzisiaj jednak PSZOK znów działa, choć w reżimie sanitarnym.

śmieci

Do punktu przy ul. Jeżynowej w Płoszowie można teraz zawieść jedynie odpady budowlane  i rozbiórke. Pozostałe odpady, wielkogabarytowe, meble, zużyte opony, stary sprzęt elektryczny i elektroniczny, bioodpady, opakowania ze szkła, opakowania z tworzyw sztycznych, opakowania z papieru i tektury oraz niesegregowane odpady komunalne - odbierane będą bezpośrednio od właścicieli nieruchomości w taki sam sposób jak do tej pory.

[CZYTAJ] Szara strefa koronawirusa. Nawet połowa pacjentów unika testów. „To byłby paraliż firmy"