#ToJestWojna": Znów protesty. W środę znów Radomsko, w czwartek Przedbórz

Dział: Aktualności
27/10/2020 - 15:17
Organizatorka, Weronika Kaźmierczak, strajk zaplanowała na czwartek 29 października na godz. 17. Miejsce: przedborski rynek. Kolejny protest będzie także w Radomsku. W środę, 28 października, o godz. 16 w Parku Solidarności.

Krótko po upublikowaniu wydarzenia na Faceoobku udział w przedborsakim proteście zadeklarowało ponad 50 osób, ponad 100 kolejnych jest zainteresowanych. Strajk to sprzeciw przeciw ograniczeniu ustawy aborcyjnej, po tym, jak Trybunał Konstytucyjny uznał, że usunięcie ciąży z powodu poważnych wad płodu jest niezgodne z Konstytucją.

[CZYTAJ] Przedbórz też protestuje: Błyskawica ze zniczy na schodach do kościoła

Znów zaprotestuje Radomsko. Wydarzenie „Wojna Trwa/Radomsko" zapowiadane jest tak:

„Hej dziewczyny i chłopaki! Nasza motywacja nie stygnie, a zdenerwowanie i rozgoryczenie z dnia na dzień bardziej pali. Pokażmy, że się nie poddajemy i wyruszmy na wspólny spacer ulicami miasta z plakatami w dłoni i pokażmy, że to nie koniec! Spotykamy się o godzinie 16:00 w Parku Solidarności na długiej ławce, by dalej zwrócić się w kierunku Placu 3-go Maja pod biuro poselskie Pani Anny Milczanowskiej."

strajk kobiet

Znicze ustawione na schodach w kościoła w Przedborzu w poniedziałek wieczorem

Od ostatniego czwartku w całej Polsce odbywają się protesty. W Radomsku odbył się wczoraj protest polegający na zablokowaniu ruchu. Manifestanci spod MDk przeszli pod biuro poseł Anny Milczanowskiej, a potem pod jej dom.

[OGLĄDAJ] "Wstydź się Anna!" Wielki protest radomszczan przeciw decyzji TK

W Przedborzu ktoś wieczorem ułożył na schodach prowadzących do koścoła św. Aleksego błyskawicę z zapalonych zniczy. Błyskawica jest jednym z symboli #StrajkuKobiet.