[ZDJĘCIA] Precz z Kaczorem dyktatorem! Młodzi ruszyli pod biuro Anny Milczanowskiej

Dział: Aktualności
28/10/2020 - 16:18
Zebrali się w parku Solidarności. Tam gdzie organizowane są Dni Radomska. Dzisiaj przyszli tu jednak nie dla zabawy, ale żeby manifestować sój sprzeciw przeciw działaniom władzy.

W poniedziałek protestowali na rondzie MDK, potem przed biurem poseł PiS Anny Milczanowskiej, w końcu poszli na ulicę Nową, pod jej dom. Byli z rodzicami, którzy autami zablokowali centrum Radomska. Dzisiaj zorganizowali się sami. W tym samym celu - są przeciwni wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja z powodu ciężkiego i śmiertelnego uszkodzenia płodu jest niezgodna z Konstytucją RP.

Przed 16 w parku było już ponad 100 osób, z tekturami i kartonami, na których wymalowane były hasła znane w całej Polsce, bo protesty odbywają się w całym kraju. Kiedy kilka minut po 16 ruszali pod biuro na placu 3 Maja, było ich jeszcze więcej. 

[CZYTAJ] [Czytelnicy piszą o proteście] „Można być gnojem tylko dlatego, że ktoś inny nim jest?"

Przede wszystkim młodzi, studenci i uczniowie, ale byli też i dorośli.

Dzisiejszy protest nosi nazwę Wojna Trwa/Radomsko.

[CZYTAJ] #ToJestWojna": Będą kolejne protesty. W środę znów Radomsko, w czwartek Przedbórz

- Precz z Kaczorem! Dyktatorem! Myślę, czuję, decyduję! - zaczęli skandować, kiedy wychodzili z parku i kierowali się do biura poseł Milczanowskiej. Tam odbędzie się kolejna część. 

Cały czas towarzyszyy im policja, która pilnuje porządku, ale trzyma się na dystans. Jest spokojnie.