I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Europie w Siódemce

Dział: Aktualności
05/02/2019 - 09:33

Klaudia Andrzejczyk, Kacper Motyl i Mateusz Patalan, członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego „Młodzież dla Europy” w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Radomsku, biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie, i właśnie zorganizowali konkurs w swojej szkole.

 konkurs

Którego dnia grudnia są zawsze wręczane nagrody Nobla? Najdłuższe, całkowite zaćmienie Księżyca w obecnym stuleciu, miało miejsce w 2018, w lipcu czy w sierpniu? Rok 2018 został ogłoszony m.in. rokiem jednego z powstań. Którego? Podaj nazwy co najmniej dwóch państw europejskich, których nazwy są tożsame z nazwą ich stolicy. Danię oraz Szwecją łączy most. Nad jaką cieśniną? Czy językiem urzędowym w Mołdawii jest język rumuński? Które z państw europejskich ma największe zagęszczenie teatrów operowych na swoim terytorium? Uważany na najszybszy zespołowy sport świata – hurling to tradycyjna gra w którym europejskim kraju? Z którego europejskiego kraju wywodzi się zwyczaj strojenia choinki?

konkurs3

Na takie m.in. pytania z puli 150 pytań musieli odpowiedzieć uczestnicy I Powiatowego Konkursu Wiedzy o Europie. Wzięli w nim udział uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobryszycach, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, nr 6 i nr 7 w Radomsku.

konkurs16

Konkurs prowadził Mateusz Patalan w forume podobnej do tej z telewizyjnego "1 z 10". - Ostatecznie po bardzo emocjonującej końcówce w konkursie zwyciężyła Daria Hasik z PSP nr 7 - mówi Klaudia Andrzejczyk. - Miejsce drugie zajęła Ada Dębska z PSP nr 6, a trzecie Maria Dziegieć z tej samej szkoły.