Na taką gratkę czekali kolekcjonerzy: emisja banknotu „0” Euro RKS

Dział: Sport
09/08/2020 - 11:27

Drugi kolekcjonerski banknot w Polsce, pierwszy wyemitowany przez klub sportowy - na taką gratkę polują nie tylko kibice, ale i kolekcjonerzy.

W niedzielę 9 sierpnia o godzinie 9 ruszyła sprzedaż kolekcjonerskiego banknotu RKS.

Na banknocie o nominale 0 Euro pojawiła się podobizna Jana Benigiera, radomszczanina, polskiego piłkarza grającego na pozycji napastnika. Czterokrotny reprezentant Polski, zadebiutował w meczu z Argentyną.

- Jestem z Radomska. Zawsze to mówię. Przez całe piłkarskie życie padało pytanie: skąd jesteś? Powtarzałem: z Radomska. Na koniec swojej kariery życiowej mogę się przydać do czegoś. Tak powinno być - mówi Jan Benigier o firmowaniu banknotu swoją podobizną.

Zainteresowanie banknotem okazało się niespodziewanie duże. I choć takiej promocji klub potrzebuje, to frekwencja podczas inauguracji sprzedaży zaskoczyła organizatorów.

- Dawno nie było takiej promocji klubu i miasta. Jest to długo wyczekiwany dzień przez kolekcjonerów. Co niektórzy przyjechali do Radomska z dalekich stron. Nawet ze Słowacji. Czekali już od piątku, soboty - mówi Radosław Pawelec, prezes RKS Radomsko.

Sprzedaż banknotu odbywa się poprzez wpłatomat przyjmujący kwotę 20 zł w monetach po 5 zł.

W trakcie sprzedaży banknotu rozgrywany jest turniej najmłodszych piłkarzy. Radomsko reprezentują zawodnicy Akademii Młodego Piłkarza.